ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8358223
*
nr 835 8223
Spegel
Venetiansk, höjd: 68 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juli 2013
kl 19:33:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/6 18:04:32
1
100 kr
27/6 19:47:36
2
Vinnande bud
1/7 11:26:24
3
300 kr
1/7 11:26:38
3
400 kr
1/7 19:27:48
4
500 kr
1/7 19:28:34
4
700 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
nr 835 8223
Spegel
Venetiansk, höjd: 68 cm
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 juli 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/6 18:04:32 | 1 | 100 kr |
27/6 19:47:36 | 2 | Vinnande bud |
1/7 11:26:24 | 3 | 300 kr |
1/7 11:26:38 | 3 | 400 kr |
1/7 19:27:48 | 4 | 500 kr |
1/7 19:28:34 | 4 | 700 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45